Turkiye'nin Oyun Forumu
Sitemizden yararlanmak ve bu ailenin bir parçası olabilmek için 10 saniyenizi harcayarak lütfen üye olunuz!
Birkaç Bilmece Uyeols10
Not : Üye Olduktan Sonra Üye Olduğunuz Msn'ye Aktifasyon Mesajı Gelecektir.O Mesaja Girip Aktif Etmeden Hesabınıza Giremezsiniz.
Turkiye'nin Oyun Forumu
Sitemizden yararlanmak ve bu ailenin bir parçası olabilmek için 10 saniyenizi harcayarak lütfen üye olunuz!
Birkaç Bilmece Uyeols10
Not : Üye Olduktan Sonra Üye Olduğunuz Msn'ye Aktifasyon Mesajı Gelecektir.O Mesaja Girip Aktif Etmeden Hesabınıza Giremezsiniz.
Turkiye'nin Oyun Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

| Oyun Severlerin Buluşma Noktası STForum | Aramıza Katıldığınıza Asla Pişman Olmayacaksınız |

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapForum Oyunları
>

Birkaç Bilmece

YazarMesaj
emincanaskinci
Adminstratör
Adminstratör
emincanaskinci

Reklam Reklam : Birkaç Bilmece 12740
Yönetici Puanı Yönetici Puanı :
Birkaç Bilmece Left_bar_bleue999 / 999999 / 999Birkaç Bilmece Right_bar_bleue

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 712
Forum Lirası Forum Lirası : 23617
   +Rep Puanı +Rep Puanı : 10510
Erkek
İş/Hobiler : öğrenci
Ruh Hali : Birkaç Bilmece Psikop10
Takım : Birkaç Bilmece Knajztzu

Birkaç Bilmece Empty
MesajKonu: Birkaç Bilmece   Birkaç Bilmece EmptyÇarş. Haz. 09, 2010 1:28 pm

Trenler ne zaman üşürler?Hangi tene krem sürülmez? Hangi piller patlar? Kirpiler nasıl oyun oynarlar? Buzdolabına giren sineğe ne olur? Domates nasıl kızarır? Deniz niçin tuzlu olur? İçini boşaltınca büyüyen şey nedir? Hangi kalemle yazı yazılmaz? Hangi tasla su içilmez? Ayakta yetişen bitki nedir? Çeke çeke biter Yattım yumuşak, uyudum sıcak sıcak Ben giderim o gider, güneşte beni izler Pazardan aldım bir tane, eve geldim bin tane Uzun yoldan kuş gelir, ne söylerse hoş gelir Sesi var canı yok, konuşur ağzı yok Her gün yeniden doğar, dünyaya haber yayar Dişim var ağzım yok İçimde akrep var, zarar vermeden turlar Adam saçını ıslatmadan şampuanlamış, neden? Tavuklar en çok hangi ülkeyi sever? Elmayı yerken kurt bulmaktan daha kötü olan nedir? Düşünen file ne denir? Kral tacına ne demiş? Minareye çıkan fil ne demiş? Elsiz ayaksız kapı açar Kolu var eli yok, karnı yarık karnı yok Çat orada, çat burada, çat kapı arkasında Yeraltında kırmızı pancar Geceleri fener, gündüzleri söner Sarıdır sallanır, dalında ballanır Hangi maymunlar ağaca çıkamaz? Çok hızlı giden bir tırı kim durdurur? Saat niçin tehlikelidir? Duvara çarpan araba ne olur? Kurbağalar niçin mayo giymez? Belgeli su baskınına ne denir? 10 tilki, 8 kedi, 20 tavuk ne yapar? Bozulduğu halde tamir edilmeyen şey nedir? Kahramanmaraş'a niçin kahraman ünvanı verilmiştir? Su yutmuş toprağa ne denir? Gökte gördüm köprü, rengi yedi türlü Alçacık boyları, kadife donlu Hangi macun yenir? Büyük baca küçük bacaya ne demiş? Geldi mi gelir, gitti mi gelmez? Hangi on tatlıdır? Etlice, metlice ortası tatlıca?
http://raw-rpg.yetkin-forum.com/index.htm

Birkaç Bilmece
1 sayfadaki 1 sayfası