Turkiye'nin Oyun Forumu
Sitemizden yararlanmak ve bu ailenin bir parçası olabilmek için 10 saniyenizi harcayarak lütfen üye olunuz!
Call of Duty: Black Ops - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle  Uyeols10
Not : Üye Olduktan Sonra Üye Olduğunuz Msn'ye Aktifasyon Mesajı Gelecektir.O Mesaja Girip Aktif Etmeden Hesabınıza Giremezsiniz.
Turkiye'nin Oyun Forumu
Sitemizden yararlanmak ve bu ailenin bir parçası olabilmek için 10 saniyenizi harcayarak lütfen üye olunuz!
Call of Duty: Black Ops - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle  Uyeols10
Not : Üye Olduktan Sonra Üye Olduğunuz Msn'ye Aktifasyon Mesajı Gelecektir.O Mesaja Girip Aktif Etmeden Hesabınıza Giremezsiniz.
Turkiye'nin Oyun Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

| Oyun Severlerin Buluşma Noktası STForum | Aramıza Katıldığınıza Asla Pişman Olmayacaksınız |

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapForum Oyunları
>

Call of Duty: Black Ops - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle

3 posters
YazarMesaj
cedebeleku
Adminstratör
Adminstratör
cedebeleku

Reklam Reklam : Call of Duty: Black Ops - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle  12740
Yönetici Puanı Yönetici Puanı :
Call of Duty: Black Ops - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle  Left_bar_bleue999 / 999999 / 999Call of Duty: Black Ops - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle  Right_bar_bleue

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 175
Forum Lirası Forum Lirası : 12344
   +Rep Puanı +Rep Puanı : 45
Erkek
Ruh Hali : Call of Duty: Black Ops - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle  Karizm10
Takım : Call of Duty: Black Ops - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle  Knajztzu

Call of Duty: Black Ops - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle  Empty
MesajKonu: Call of Duty: Black Ops - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle    Call of Duty: Black Ops - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle  EmptySalı Haz. 28, 2011 5:50 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Görev 7. Kez çağırıyor…

Oyun tarihinin en başarılı serilerinden birisi olan Call of Duty, yeni üyesi Black ops ile karşımıza tekrardan çıkıyor.Treyarch tarafından geliştirilen yapım oyuncular tarafından uzun zamandır merakla bekleniyordu.Peki Cod:Bo bu beklentilere yanıt verebilecek düzeyde iyi bir oyun olmuş mu?Cevabı yazıda…

Call of Duty lağımda…!

Oyun 1945-1980 arası soğuk savaş döneminden Vietnam savaşına ve daha birçok önemli olayı konu alan oldukça geniş bir konuya sahip.Hatta kendinizi yeri geldiğinde 2. Dünya Savaşı’nda bile bulabilirsiniz.(ııyyy midem bulandı : ) ) Oyun çıkmadan önce özellikle bu konuda ciddi kaygılarım vardı;’Nasıl bu kadar geniş bir dönemi kapsayan bir oyunda konuyu otutturacaklar?’ diye kendi kendime söyleniyordum.Nitekim bu düşüncemde pekte yanılmadığımı gördüm.Oyunda karlı bir bölümde savaşırken bir sonraki bölümde birde bakıyorsunuz Vietnam’a gitmişsiniz.Her ne kadar anlatılmak istenen düşünce bu tutarsızlığı gerektiriyorsada bence oyunda ciddi anlamda düzensizliği oluşturmuş…Oyun sırasında kendinizi kaptırdığınız bir anda cart diye video girip oyunun hikayesinden sunumlar,videolar girmesi de cabası ! Be hey adam(lar) siz bu senaryo akışını niye böyle yapıyorsunuz diye sormazlar mı adama?Biz oyun oynuyoruz film izlemiyoruz,onun için bu düşünce serinin çizgisine pek yakışmamış maalesef.
Oyunda atmosferler,mekan tasarımları her turda o kadar çeşitlilik gösteriyor ki bir türlü oyuna adapte olamıyorsunuz.Neden sadece Vietnam savaşını konu alan yada sadece nükleer savaşı konu alan bir oyun yapmamışlar gerçekten anlayamıyorum.

Değişim var mı?

Cevabı dört kelimeyle vereyim.Değişimin D’sinin molekülü bile yok.Evet…maalesef oyunun yapısı beni yine hayal kırıklığına uğratıyor.İki adım atıyoruz hop karşıdan 20 tane adam.Az bi nefes alıyoruz hop karşıdan roket ağzımıza giriyor ama o da ne! Bizim adam iki ıhlıyor bi ahlıyor vahlıyor 5 sn içinde turp gibi olmuş maşallah Very Happy Evet oyunda yine canbar sistemi kullanılmış,adamımız 5 bin mermi yesede ona bir şey olmuyor tek gereken şey dinlenmesi abisi : ) Şimdi gelinde bana deyin bu oyun fps oyunudur…İnanın oyunun fps türü ile tek bağdaştığı yanı kamera açısı…Ne kendini içine çeken bir atmosferi var nede oyuncunun duygularını yeterince kullanabilmiş…Biz kısaca bu tür oyun yapısına arcade diyoruz.Cod bo(k) da maalesef arcade oyunlarının kralı olmuş.Koşarken adam vurma oyununa dönmüş diyebilirim.

Ne getirdi ne ****ürdü…?

Doğal olarak oyunu serinin bir önceki üyesiyle karşılaştırmak durumundayım.Size şunu söyleyeyim ki oyundan aldığım zevk bırakın Modern Warfare 2’nin üzerinde olmasını ilk cod oyunundan bile daha azdı.Ben bir cod oyununu sırf bitirmiş olmak için bitirdiğimi hatırlamıyorum.Yapım önceki oyunlarına göre daha daha bir çizgiselleşmiş.Bu çizgiselliği yapımcılarda fark etmiş olacaklar ki - fark etmemeleri mümkün değil zaten - oyuna mw serisinden birkaç çalıntı sahne koyarak en azından durumu kıvırtabiliriz mantığıyla hareket edip araya bazı slow motion sahneler koymuşlar.Yermiyiz? tabiî ki hayır.Bu sahnelerin çoğunda aklıma gelen direk mw2 oldu.Bu yönden oyunun çizgiselliği biraz bile aşılamamış.
Tekdüzelik,çizgisellik maalesef günümüz oyunlarının en büyük sorunlarından birisi konumunda,oyunlar artık birbirlerinin ikizi haline geliyorlar.Artık ben oyun indirme ihtiyacı bile hissetmiyorum desem abartmış olmam,nede olsa oda onun aynısını göreceğim korkusu…
Ancak çizgisellik bile yeterince kullanıldığı takdirde yapımları başarılı kılabilir.Bunun en büyük örneklerini bundan 5-10 sene önceki oyunlara baktığımızda görebiliyoruz.Fakat oyun bunuda başaramıyor nedeni ise olmayan bir yapay zeka ! oyunda sırf bu durumu iyice görün diye sizin için bir defa veteranda bitirip bide yarısına kadar hardenedta oynadım.Artık düşünün neler çektiğimi…Önünde dans ettiğim halde bana bööön bööön bakanını mı söyleyim yoksa arkasında boğazını kesmek için beklediğim düşmanda sırf beni fark etsin diye arkada hoplayıp zıplayıp o kadar ses çıkarmama rağmen bir şey yapmayanını mı…?(sağırdır dimi : ) ) Ama hata bende tabii oyuna ilk girdiğimde o testere filmini aratmayacak menüyü gördüğümde oyunda beni ne gibi işkencelerin beklediğini anlamalıydım !
Oyunda bottan arabaya uçaktan helikoptere birçok araç kullanıyoruz.Hemen umutlanmayın derim…Çünkü bu özelliklerin çoğu,oyunda sadece gözboyamadan ibaret.Araba kullanıyormuyuz yoksa sadece resimmi ilerliyor hala anlamış değilim biiiiirrr…altımıza bir helikopter vermişler bari insan ona hakkıyla eşlik edecek özgürlük ve efektler verir.Helikopterle dağa tosluyorum ama sanki önümde ince bir camdan duvar varmışta ona çarpmışım gibi heli sadece yerinde duruyor.Gerçekte olsa artık kaç bin parçaya ayrılır siz düşünün.Rakibi Moh’ta olmadığı için heli kontrolü bakımından ilk başta oyunu üstün görebilirsiniz bu konuda.Ama tüm içtenliğimle söylüyorum Moh’ta ki helikopter bölümü bu oyununkinden çok daha kaliteliydi…buda ikiiiiiiii…
Fps oyunlarının yapay zeka ile birlikte en önemli unsuru olan vuruş hissi ise bu oyunda ortalarda geziniyor.Düşman uzuvlarının kopması her ne kadar bu özelliği güçlendiren bir etmen olsada oyunu oynadıkça bu faktöründe ciddi anlamda abartıldığını görüyoruz…Ya hiç tabancayla kafasına sıktığım bir adamın kafası kopar mı? Üstelik arada en az 10 metre var…Bir zaman sonra bu efekte sizi sıkar hale düşüyor maalesef…Diğer bir yandan silah çeşidinin yeterli düzeyde olduğunu görüyoruz.Ancak bu silahların kullanımları pekte kullanışlı olmuyor.Bu durumda beklide biraz iyi niyetli olabiliriz nede olsa oyun pekte yakın zamanda geçmediğinden dolayı o günün koşullarına göre silah kullanımı bu düzeyde olabilir…

Hiç mi güzel yanı yok????

Olmaz olur mu? Tabiki de var.Oyunu oynarken bana vaybe dedirten beklide tek şey karakterlerin yüz ifadeleri oldu…Gerçekten çok başarılıydı.Karakterlerin gözlerindeki ifadeler,gerçekçilik daha önceden hiçbir oyunda görmediğim kadar başarılıydı.Yapımcıların Victor Reznov’un suratındaki terİ bile düşünmesi gerçekten takdire şayan bir ayrıntıydı…Bunun dışında yine takım arkadaşlarımızın hal ve hareketleri,koşmaları,yürümeleri vs önceki cod oyunlarından da alıştığımız gibi gayet başarılıydı(her ne kadar zaman zaman düşmanla aralarında 20 cm olduğunda dahi birbirlerine nişan alıp iç içe geçmelerine şahit olsamda iyidi) Zaten rakibi Moha tek büyük farkı buradan atıyor.
Sesler ise oofffff aman Allahım…şu müzik bir dakka durmaz mı? Bir oyunda silah sesleri bu kadar mı kulak tırmalar? Sesleri sadece oyunun durduğu zamanlarda beğendim(bu anlar oldukça az).Sebebi ise çok iyi bulduğum karakter seslendirmeleri oldu.Zaten profesyonel kişiler tarafından seslendirilmişti.Ancak ses konusunda cod:bo gerçektende rakibi Moh tan oldukça okkalı bir tokat yemiş…
Patlama efektlerini pek beğenmesemde özellikle el bombası attığımızda bombanın tepkisi iyi ayarlanmış diyebilirim.Bunun dışında kaplamalar yeterli ayrıntıda ve kalitede değil.Grafik konusuna pek değinmeyeceğim.Nedeni fps oyunlarında en son baktığım şey olduğu için ben böyle düşünüyorum yani…ama yinede bu yöndende bir atılım yapması gerekiyor seri çünkü oyundaki grafikler mw2 nin ilerisine mi gitmiş gerisine mi bir türlü kestiremedim.Bazı yerlerde görsel sunumlar başarılıyken bazı yerlerde kendimi cod 2 oynuyormuş gibi hissettim.Silah kullanımında yan taraflardan mermi kovanların boşalma efektleri ise vay be dememe yol açacak kadar büyük bir olay olmasada güzel yapılmış yüzümde ufak bir tebessüme yol açtı yani atlanılmamış hoş bir ayrıntı olarak dikkatimi çekti.(Tabi bu efekti görebilmek bu oyunda her babayiğidin harcı değil,hemen yanlış anlamayın oyun bir dk durmuyorki oyunu inceleme fırsatınız olsun : ): )))))
Bunların dışında cod serisinin en büyük (+) özelliklerinden birisi olan ustaca yapılmış optimizasyonuda unutun.Oyun makineniz çok güçlü olmaz ise kasa kasa oynarsınız.Üstelik bu grafiklere rağmen…üstelik bu buglara rağmen…(İlf defa bir cod oyununda ayağını duvarın içinden gezdiren bir adam gördüm)
İşte sıra geldi oyunun paçasını kurtaran şeye…Oyunun multiplayer için çıkarıldığını düşünürsek gayet başarılı diyebiliriz (mi)?????????????? Yanıt yine hayır.Ama oyunun en başarılı kısmı yine bu oluyor her ne kadar laglar olsada… her ne kadar teknik aksaklıklar atmalar çökmeler olsada...Zombiler sayesinde geliştirilmiş perk sistemi sayesinde işi kıvırmışlar diyebilirim…

Eeee?

Call of Duty:Black Ops beni bu yıl mafia 2 den sonra en büyük hayal kırıklığına uğratan 2. Oyun oldu.Oyun modern çağ ile ww2 arasında kalmış resmen ve bu pek hoşuma gitmedi sanki beynim ikiye bölünmüş gibi oldu(ww2:world war 2;2. Dünya savaşı)Oynanabirlik olarak oyun 10 sene öncesine ait ancak senaryo düzeyi fps noktasında gelinen son nokta diyebilirim.Keşke bu son noktayı güzel bir oynanabilirlikle güzel bir şekilde sunabilseydiler…Ama yinede uzun bir oynanış süresi(en azından mohtan uzun)var ve coddur taştan da olsa oynanır fakat asla bir efsane olamaz.

İnceleme: porsux

İşletim Sistemi: Microsoft Windows XP Windows Vista ve Windows 7
İşlemci: Intel Pentium 4 3.2 GHz ya da AMD Athlon 64 3200 + işlemci ya da daha iyisi
Bellek: 1 GB RAM
Ekran Kartı: 256 MB NVIDIA GeForce 6600GT ya da daha iyisi ATI Radeon 1600XT yada daha iyisi
DirectX: Microsoft DirectX (R) 9.0c
Sabit Disk: 12 GB boş alan
Ses: %100 DirectX 9.0c uyumlu ses kartı
Internet: Geniş bant bağlantısı Multiplayer Bağlantı için gerekli Internet

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

BU KADAR EMEĞE BİR TEŞEKKÜRÜ ÇOK GÖRMEYİN Sad
emincanaskinci
Adminstratör
Adminstratör
emincanaskinci

Reklam Reklam : Call of Duty: Black Ops - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle  12740
Call of Duty: Black Ops - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle  Left_bar_bleue999 / 999999 / 999Call of Duty: Black Ops - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle  Right_bar_bleue

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 712
Forum Lirası Forum Lirası : 23539
   +Rep Puanı +Rep Puanı : 10510
Erkek
İş/Hobiler : öğrenci
Ruh Hali : Call of Duty: Black Ops - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle  Psikop10
Takım : Call of Duty: Black Ops - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle  Knajztzu

Call of Duty: Black Ops - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle  Empty
MesajKonu: Geri: Call of Duty: Black Ops - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle    Call of Duty: Black Ops - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle  EmptyÇarş. Haz. 29, 2011 9:56 am

Taşındı.

Paylaşım için saol Smile
http://raw-rpg.yetkin-forum.com/index.htm
mibo
Üye
Üye
mibo

Call of Duty: Black Ops - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle  Left_bar_bleue10 / 99910 / 999Call of Duty: Black Ops - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle  Right_bar_bleue

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1
Forum Lirası Forum Lirası : 7907
   +Rep Puanı +Rep Puanı : 10

MesajKonu: Geri: Call of Duty: Black Ops - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle    Call of Duty: Black Ops - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle  EmptyC.tesi Mayıs 25, 2013 7:11 pm

paylaşım için teşekkürler

Call of Duty: Black Ops - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Call of Duty (5): World At War FULL İNDİR [ 60 PART :D ]
» CALL OF DUTY DEMO İNDİR
» Call Of Duty 6
» Call of Duty 2 .:İNCELEME:.
» Call Of Duty Hileleri (Cod 4)